Dlaczego warto?

01. Poprawa zdolności regeneracyjnych organizmu

Lekka komora hiperbaryczna wspomaga procesy gojenia i regeneracji tkanek, przyspieszając powrót do zdrowia po urazach lub operacjach.

02. Przyspieszenie powrotu do formy w sporcie

W sporcie lekka komora hiperbaryczna może pomóc sportowcom w przyspieszaniu procesu regeneracji mięśni, co jest istotne dla osiągnięcia lepszych wyników.

Natlenowani

03. Pozytywny wpływ na skórę

Terapia hiperbaryczna może poprawić ukrwienie skóry, co może skutkować zdrowszym wyglądem cery i skóry. Osoby z problemami skórnymi, takimi jak oparzenia lub owrzodzenia, mogą doświadczyć poprawy stanu swojej skóry po terapii hiperbarycznej.

04. Redukcja stresu i poprawa samopoczucia psychicznego

Sesje w komorze hiperbarycznej mogą być relaksujące, a zwiększony poziom tlenu może pomóc w redukcji stresu i poprawie nastroju. Osoby z problemami związanymi z nadmiernym stresem czy lekką depresją mogą odczuć korzyści.

Lekka komora hiperbaryczna wspiera:

Jak działa lekka komora hiperbaryczna?

Środowisko podwyższonego ciśnienia

Lekka komora hiperbaryczna tworzy kontrolowane środowisko, w którym panuje podwyższone ciśnienie atmosferyczne w porównaniu do otoczenia.

Wzrost rozpuszczalności tlenu

Wzrost ciśnienia atmosferycznego powoduje zwiększenie rozpuszczalności tlenu w osoczu krwi. Oznacza to, że więcej tlenu może być dostarczone do tkanek i narządów organizmu, nawet tam, gdzie przepływ krwi jest ograniczony lub zaburzony.

Jak przebiega zabieg

Zabieg trwa pomiędzy 60 a 80 minut, w pierwszej fazie następuje kompresja czyli wzrost ciśnienia w komorze do około 1,3 ATA. Następnie następuje faza w której pacjent leży około 50 minut.
Jest to najlepszy moment na relaks, czas na obejrzenie lub poczytanie czegoś na telefonie. Następnie następuje faza dekompresji, podczas której zmniejszane jest ciśnienie w komorze aż wróci do poziomu 1 ATA.
Pacjent cały czas ma kontakt z personelem za pomocą radiołączności. U niektórych osób mogą wystąpić efekty zatykania się uszu (tak jak przy starcie samolotu) wynikające ze zmiany ciśnienia.
W takich przypadkach zaleca się poruszanie żuchwą, przełykanie śliny lub poruszanie głową na boki. Osobom przychodzącym na zabieg zaleca się zabranie ze sobą ubrań na zmianę (jak na siłownię) w celu zwiększenia komfortu zabiegu.

Scroll to Top